רכבת העננים

רכבת אל העננים..

 
"רכבת העננים" או בספרדית: Tren de las Nubesהיא הכינוי של קו הרכבת המחבר בין העיר סלטה שבצפון-מערב ארגנטינה לבין אובל לה פולבוריז'ה, שבהרי האנדים. הקו נוסע בגבהים של 4200 מטרים מעל פני הים. 
 
מקור השם "רכבת העננים" הוא בסרט שצולם בשנות ה-60 על ידי שני סטודנטים מטוקומאן. לצורך הסרט הם ביקשו מנהג הקטר שישחרר קיטור לצילום של אחת הסצינות. מכיוון שהיה קר מאד, לקח זמן מה עד שהתפזר הקיטור ונוצרה אשליה של עננים. הסרט התיעודי שהפיקה חברת הרכבות מהחומר שצילמו הסטודנטים, נקרא "רכבת אל העננים" והשם נדבק לקו הרכבת הזה.
נצא בשעה 7:00 לכיוון “אל טרן דה לאס נובס”, רכבת העננים יוצאת מתחנת הרכבת של הבירה הסלטנית. לאחר שנחצה את נהר ארנלס המחלק את העיר לשתיים נגיע לתחנת “אלברדו” הנקרא כך כמחווה לאחד מהקפיטנים הגדולים ביותר במאבקו של גנרל בלגרנו. מספר קילומטרים בהמשך נמצא את “רוסריו דה לרמה”. לאחר שנעבור בשדה “קיחאנו” נכנס לערוץ “דל טורו” שם נראה את מיצג הטבע הנפגש עם המבנים התעשייתיים. שינוי הנוף מציע לנו חזות חדשה ומעניינת, בשילוב עם הצמחייה הירוקה המרשימה גדלה עוצמתם של הפסגות והערוצים. בשלב זה הנוסע מגלה מה היה צריך לפנות האדם בכדי להתגבר על התאונות הגיאוגרפיות של הטבע. שם מופיע לפתע הזיג זג המאפשר להגיע לגובה של 54 מטר. נגיע ל “אל קאנדדו, שם נוכל לצפות בבית הקברות שבו נקברו מספר עובדים מקומיים שאיבדו את חייהם בזמן העבודה על המקום. התחנה הקרובה היא תחנת “אינחינירו מאורי” במרחק 78 קמ’ מעיר הבירה. זהו אתר מיוחד ואטרקטיבי שהטבע עשה לבד כמו ה”אורחה דל אינקה”, הגבעה המכוסה בשוקולד, “לוס לברינטוס” ועוד. בהמשך נראה את המושל סולה שזכור כמנהיג ליגת הפרובינציות של הצפון כנגד רוסאס. כאן הנוף מתחלף באופן בולט מהירוק הטבעי לפיצוצים במכרות העופרת, ברזל, מגנזיום וכסף. 16 קמ’ בהמשך נגיע לפתחה של “טאסטיל”. מהתחנה נראה את ההריסות הארכיאולוגיות המרשימות של “סנטה רוסה”. לאחר מכן נראה את “מאסטרה” נקודת תצפית ממנה נראה את הפסגות המפרידות בין המקום לעמק “לרמה”. הדרך מתפצלת לשני כיוונים מתפתלים, שבהם היא מתרוממת לגובה, בצידיה ישנו מספר רב של מעקי ביטחון הבנויים מברזל ונחים על עמודי מתכת. “דייגו דה אלמגרו” הוא שמה של תחנת הרכבת הבאה שם מתחיל ערוץ הלגונה, במרחק קצר משם נמצאות הריסות ה”מורוהואסי”. אחריה נמצאת “אינקאואסי” בה נוכל לראות פסגת הר מושלג בגובה 6,720 מטרים. נגיע ל”קאצ’ינאל” הנמצאת במרכז “פונה סלטנייה”. בין נקודה זו ו”לה בומבה” נמצא דרך באותו השם המגיעה לגובה של 4,000 מטר מעל לפני הים. היא הדרך הגבוהה ביותר בעולם, ואחריה נגיע ל”מונייקו” ובהמשך ל”סאן אנטוניו דה לוס קוברס” הנקרא כך שכן שם נפגוש את רכס ההרים המפורסם של הנחושת שממנו מתחיל מחוז “לוס אנדס”. בסוף הדרך נגיע ל”לה פלובורישה”, שהיא ללא ספק מוקד המשיכה הראשי, החלק הגבוה ביותר של הדרך והמעניין בגלל מאפייני הבנייה שלו והגובה שהוא מגיע. לפעמים מתחת לדרך נראה עננים שנוכל להתבוננן עליהם מגבוה, מכאן מגיע שמה של הרכבת “רכבת העננים”. 

אורך הסיור:כ 14שעות
תדירות: כל השנה
כולל:הסעות מהמלון לתחנה וחזור
לא כולל: ארוחות
כניסה לפארק
עמלת נמלצרו קשר למיספר הישראלי שלנו במחיר שיחה מקומית של בזק

טלפון: 03-7229339
שיחה בנלאומית לסוכנות נסיעות:
סוכנות נסיעות בתוך ארגנטינה: 43421187
אימייל: info@casazoola.com.ar
כתובת: מונטוידאו 149 קומה ראשונה משרד A
Montevideo 149 1 A

כל הזכויות שמורות | Casa Zoola 2016 ©

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר