קאלפטה

הפארק הלאומי לוס גלאסיירס (Parque Nacional Los Glaciers), מצוי בדרום ארגנטינה ונקודת היציאה אליו היא העיירה אל קלפאטה (El Calafate) המרוחקת ממנו בכ-80 ק"מ. בתירגום לעברית שמו של הפארק  "פארק הקרחונים", שם המרמז על צורת הנוף הדומיננטית בפארק. הפארק כולו עמוס בקרחונים מנצנצים על רקע אגמים קפואים והרי האנדים המרהיבים, אך הקרחון אשר כולם מחפשים הוא קרחון מורנו (Prito Morano), אשר רבים מהמטיילים נוהגים לכנותו "הקרחון המתנפץ", שכן הסיבה שהמטיילים מתאגדים בהמוניהם ברחבות התצפיות על הקרחון בפארק, היא עובדת היותו קרחון מתקדם, תכונה פיסית המאפשרת לצפות בקרחון בעודו מתנפץ למימי האגמים ויידמה וארגנטינו ושולח בהם גושי קרח ענקיים ומרהיבים (Tempanos). קול הניפוץ, כך מספרים מטיילים רבים, הוא חוייה בלתי נשכחת ורבים מהמטיילים מחכים זמן רב על מנת לחזות במחזה המשמים. על מנת לצמצם את זמן ההמתנה מומלץ להגיע אל הקרחון בעונת הקיץ, בשעות אחר הצהריים, אז השמש חזקה דיה בכדי להמיס מעט את הקרחון העצוםף אשר גודלו כגודל של עיר קטנה. ניתנת האפשרות לשוט סמוך לקרחון ולצפות בו מקרוב ומזוויות אחרות. אפשר לקחת  שיט בן עשר שעות ולצפות בקרחון נוסף המצוי בפארק, קרחון אופסלה (Upsala), הידוע בהיותו הקרחון הגדול ביותר בדרום אמריקה, וקרחונים נוספים כדוגמת קרחון אונלי וקרחון ספגזיני. 
באיזור הצפוני של הפארק (הקרחונים למעלה מצויים באיזור הדרומי) מצוי הר הפיצרוי (Fitz Roy), הר גרניט מרשים והגבוה (3400 מ"ר) בין סידרה של פסגות גרניט. האזור הזה של הפארק מהווה טרק מבוקש, טרק הפיצרוי, אשר המטיילים יכולים לעשותו ביום אחד או במספר ימים למרות שמרבית המטיילים בוחרים מסלול של שלושה ימים. נקודת היציאה לטרק היא העיירה אל צ'אלטן (El Chalten) והמסלול חולף על פני לגונות מרהיבות כדוגמת לגונה טורה, לגונה דה לוס טרס, לגונת בלאנקס, לגונה סוסיה, לגונה ויידמה ועוד. גם ההר טורה (Cerro Torre) הוא אטרקציה מבוקשת בחלק הזה של הפארק ומטיילים רבים נהינים לטפס עליו ולחוש את חווית הטיפוס על קרחון טורה. קרחונים נוספים ומעניינים הם הקרחון היבשתי וקרחון ויידמה. 
נקודת המוצא היא העיירה קלפטה (Calafate), הקרויה על שמו של שיח שגרגיריו הכחלחלים ניתנים למאכל. זוהי עיירה קטנה שאיננה נהנית מסביבה מרשימה כמו ברילוצ'ה, אך משהו מקסמה המרוחק של פטגוניה ניכר בה. ניתן לנצל שעה בשוטטות לחוף האגם ולצפייה בעופות המים, בעיקר בשמורת לגונה נימץ (Laguna Nimez), אגם לא גדול הנמצא במרחק של כק"מ ממרכז העיר, ליד אגם ארגנטינו, בו ניתן לראות עופות מים רבים. בקלפטה יש חנויות יפות, מסעדות משובחות ובשנים האחרונות הוקמו מספר מלונות טובים, חלקם מפוארים. היא גם בסיס מאד נוח לטיולים בסביבה. 

צרו קשר למיספר הישראלי שלנו במחיר שיחה מקומית של בזק

טלפון: 03-7229339
שיחה בנלאומית לסוכנות נסיעות:
סוכנות נסיעות בתוך ארגנטינה: 43421187
אימייל: info@casazoola.com.ar
כתובת: מונטוידאו 149 קומה ראשונה משרד A
Montevideo 149 1 A

כל הזכויות שמורות | Casa Zoola 2016 ©

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר